Stoki Narciarskie

Sylwester na nartach w Szczawnicy. Wyciąg Palenica dysponuje czteroosobową koleją krzesełkową oraz 6 orczykami. Większość wyciągów narciarskich daje możliwość nauki jazdy na nartach wraz z instruktorem, trasy są oświetlone, sztucznie naśnieżane oraz przygotowywane przez ratraki. Istnieje też możliwość wypożyczenia sprzętu zarówno narciarskiego jak i snowboardowego.

Sylwester w Krynicy to przede wszystkim 2 stacje narciarskie: Jaworzyna Krynicka oraz Centrum Narciarskie AZOTY. Jest też mniejsza stacja w bezpośrednim sąsiedztwie naszego domu wczasowego Beskid – stacja narciarska Henryk.
Na Jaworzynie Krynickiej znajduje się kolej gondolowa 6-osobowa oraz najdłuższa w tym regionie trasa zjazdowa – 2600m.
AZOTY oferują łącznie 10 tras zjazdowych oraz STENCH-PARK ze skoczniami i atrakcjami dla deskarzy.

Sylwester w Bukowinie musi wiązać się z nartami. Tylu wyciągów na tak małej przestrzeni nie ma chyba żadna miejscowość w Polsce. Bukowina dysponuje 22 wyciągami narciarskimi: 15 talerzykowymi, 6 orczykowymi oraz 1 krzesełkowym. Większość wyciągów narciarskich daje możliwość nauki jazdy na nartach wraz z instruktorem, większość tras jest oświetlona, sztucznie naśnieżana oraz przygotowywana przez ratraki. Przy wyciągach znajdują się wypożyczalnie sprzętu jak i szkółki narciarskie.

Sylwester to wspaniała okazja do aktywnego wypoczynku. Szczyrk jako jedna z zimowych stolic Polski posiada bardzo bogatą bazę wyciągów narciarskich. Dla amatorów białego szaleństwa corocznie przygotowywanych jest wiele tras zarówno łagodnych tzw. oślich łączek, jak i wymagających, stromych zjazdów.