Najczęściej zadawane pytania

1. Zniżki dla większych grup.

Większość osób zapisujących się to pary oraz grupki 4-8 osobowe. Za dużą uważamy zatem grupę powyżej 10 osób dorosłych. Taka grupa może otrzymać zniżkę w wysokości 20zł na każdego dorosłego uczestnika. Jeżeli grupa liczy powyżej 15 osób dorosłych, zniżka wynosi 30zł.
Rabaty grupowe obowiązują przy rezerwacji pobytu na minimum 6 noclegów.

2. Kto może jechać na sylwestra?

Posiadamy oferty dla osób w każdym wieku. Typowe studenckie imprezy odbędą się w pensjonatach: Zofiówka w Szczawnicy oraz w pensjonacie Pod Tatrami w Bukowinie (status studenta nie jest wymagany).
W pozostałych hotelach i pensjonatach przedział wiekowy jest bardzo szeroki, przyjeżdża do nas wielu 30′-40′-latków, a także osoby nieco starsze, ale młode duchem 🙂

3. Jaka jest średnia wieku uczestników?

Na podstawie list gości z lat ubiegłych można zaobserwować pewną prawidłowość – zwykle najtańsze oferty mają niższą średnią wieku, te droższe nieco wyższą. Oczywiście nie oznacza to, że w tych droższych, bardziej komfortowych pensjonatach nie ma osób młodych, wprost przeciwnie, jest tam ich całkiem sporo, ale średnia wieku jest tam jednak nieco wyższa.

 

Dla przykładu w Zofiówce w Szczawnicy, (typowo studencka oferta) 90% uczestników ma mniej niż 25 lat, za to w hotelu Zagroń w Szczyrku średnia wieku dorosłych uczestników oscyluje w luźnym przedziale 30-50 lat.

 

Typowo studenckie turnusy: Zofiówka w Szczawnicy oraz Pod Tatrami w Bukowinie.
Turnusy gdzie zawsze jest dużo młodych osób: Beskid w Krynicy-Zdroju, Panorama w Szczyrku, Horwatówka i Chemik w Szczawnicy oraz Krokus w Wiśle.
Szeroki przedział wiekowy: Majerczakówka w Szczawnicy; Lwigród i Mielec w Krynicy-Zdroju oraz Zagroń w Szczyrku.

4. Jak wygląda bal sylwestrowy?
5. Czy kulig jest wliczony w cenę wyjazdu?

Z uwagi na brak możliwości zagwarantowania pogody przy której kulig jest możliwy – nie.

6. Czy jest możliwość pobytu przez krótszy okres niż wybrany turnus (np. tylko 2 dni)?

Najkrótszy możliwy turnus to 3 noclegi. Ilość takich turnusów jest w wielu pensjonatach limitowana, po wyczerpaniu limitu najkrótszy możliwy turnus to 4 noclegi. Oczywiście można przyjechać na krócej, należy jednak opłacić aktualny turnus minimalny.

7. Czy można zrezygnować z wyżywienia lub Balu Sylwestrowego?

Można zrezygnować z udziału w posiłkach, nie wpływa to jednak na cenę turnusu.

Rezygnacja z balu sylwestrowego jest możliwa w wyjątkowych sytuacjach jak np. żałoba.

8. W naszej grupie jest jedna osoba niepełnoletnia...

Taka osoba może wziąć udział w turnusie pod warunkiem, że jedzie pod opieką osoby pełnoletniej wyznaczonej przez rodziców lub jedzie z rodzicami.

9. Dlaczego w formularzu rezerwacyjnym nalezy podać swój nr dowodu i inne dane?

Wasze dane osobowe są niezbędne do obsługi i organizacji imprezy, nie są udostępniane innym podmiotom gospodarczym, ani innym uczestnikom imprezy. Przekazujemy je wyłącznie do recepcji pensjonatów w formie list gości z podziałem na pokoje. Szczegóły odnośnie polityki danych osobowych znajdziecie w zakładce RODO

10. Kiedy poznam nr swojego pokoju?

Naszych gości zapisujemy od razu na konkretne pokoje. Końcowego rozdziału dokonujemy jednak po zapełnieniu pensjonatu. Czasami zmiany numerów pokoi są nam z góry narzucane przez recepcje z uwagi na np. grupy „świąteczne”, które przedłużają pobyt na dni następne. Jeżeli to tylko możliwe staramy się nie zmieniać już raz przydzielonego numeru pokoju.